Strona głowna  /  Optymiści to My
Optymiści to My

OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE

,,Optymistyczni lepiej się uczą, są zdrowsi, więcej zarabiają, zakładają długotrwałe

i szczęśliwe małżeństwa, utrzymują więź ze swoimi dziećmi, a nawet dłużej żyją”

Alan Loy McGinnis

15 Kwietnia 2014r. nasze Przedszkole przystąpiło do nowego, ogólnopolskiego programu  OPTYMISTYCZNE Przedszkole.  Program ten jest autorstwem Pań Mirelii Nawrot i Ireny Dzierzgowskiej, jest zgodny z założeniami Podstawy Programowej oraz posiada recenzję naukową UAM Poznań.

Program Optymistyczne Przedszkole zawiera siedem modułów w kolorach takich jaki ma tęcza która jest znakiem rozpoznawczym tego programu.

Kolor czerwony - najcieplejszy, to wychowanie. Dzieci są życzliwe, uprzejme, zaradne...

Kolor pomarańczowy - inteligencje wielorakie. Przedszkole diagnozuje inteligencję dzieci, Jest urządzone w sposób, który wspiera różnorodne zainteresowania.

Kolor żółty - sukces każdego dziecka. Przedszkole dostrzega sukcesy każdego dziecka, wzmacnia je i omawia z rodzicami.

Kolor zielony - coraz wyższy poziom umiejętności. Przedszkole umiejętnie ocenia osiągnięcia dzieci.

Kolor niebieski - optymistyczni rodzice. Przedszkole prowadzi Klub Rodziców.

Kolor granatowy - optymistyczny personel. Przedszkole dba o stały rozwój personelu. Wszyscy dorośli przestrzegają wspólnie uzgodnionych zasad optymistycznego postępowania

Kolor fioletowy - promocja. Przedszkole profesjonalnie prowadzi działania z zakresu promocji placówki, np. przedszkole często publikuje swoje osiągnięcia w prasie.

Inauguracja wkroczenia w program Optymistyczne Przedszkole odbyła się w Sali Rady Dzielnicy Zabrze- Maciejów 15 kwietnia br.

Program inauguracyjny:

1.     Powitanie zgromadzonych gości.

2.     Występ dzieci Przedszkola nr 14 im. Promyczek w Zabrzu.

3.      Prezentacje optymistycznych przedszkoli:

• Przedszkole nr 49 przedstawi prezentacje -  „Sieć uczących się przedszkoli”

• Przedszkole nr  8  przedstawi prezentacje  „ 7 modułów”

• Przedszkole nr 16 przedstawi prezentacje  „ Współpraca z rodzicami w optymistycznym przedszkolu.

• Przedszkole nr 46 przedstawi prezentacje  „ Nowe horyzonty w edukacji przedszkolnej”

•  Przedszkole niepubliczne  „ Stokrotka” -  „Monitorowanie podstawy  programowej i ewaluacja zewnętrzna w optymistycznym przedszkolu”.

4.Wykład inaugurujący „ Edukacja 2020 w optymistycznym przedszkolu”.

A oto hymn naszego Przedszkola którym dzieci zachwyciły wszystkich przybyłych gości:

Autorzy : Andrzej Pasiut, Barbara Cieplińska

Zabrze  2015r.